دیور ساواج

در این مطلب از پرفیوم دایرکت قصد داریم یک تحلیل و بررسی دیور ساواج ( سوواژ)، آبی تهاجمی ! داشته باشیم تا طرفداران این عطر بتوانند جزئیات جالبی را در خصوص این محصول موفق به دست آورند.

در زمانی که چند سالی از معرفی بلو د شنل می گذشت و اولین فلنکر آن توسط شنل به بازار عرضه شده بود نوبت به دیور رسید که به رقابت با عطر اول بازار بپردازد.

حال که شنل دیگر هزینه ی تبلیغاتش را در زمان خودش پرداخته بود و مانور خیلی شدیدی لازم نبود روی نسخه ی جدید بلو د شنل بدهد دیور با قرار دادن ستاره ی هالیوود جانی دپ و تبلیغات گسترده ، عطری از نژاد بلو د شنل به نام ساواج وارد بازار کرد. دیور ساواج عطری محکوم به موفقیت بود ! دلیل اول موفقیت آن به واسطه پشتوانه ی قدرتمند برند خود بود و همچنین تبلیغات بسیار گسترده و پر هزینه ای که کاملا جبران شد.

مورد دوم قرار گرفتن بر موج روایح آبی بود موجی که از سمت بلو د شنل، یکه تاز عطر های پر فروش در آن دوره ، شروع شده بود و در نهایت دارای رایحه ای خوش بازخورد تر و به مراتب عامه پسند تر نسبت به بلو د شنل بود.

از مقایسه ی بین این دو عطر تعجب نکنید چون دیور ساواج از هر زاویه ای که به آن نگاه کنید مستقیما بلو د شنل را هدف قرار داده بود .

رایحه ی عطر دیور ساواج ( سوواژ ):

شروع رایحه ی ساواج با یک برگاموت شاداب و ترد و زاویه دار و مقداری ادویه ای است که در کنار فلفل سیاه حس تهاجمی خاصی به عطر داده است.

کمی که به سوی قلب عطر می رویم فضای ادویه های تازه را حس می کنیم که عمق و بعد بیشتری به عطر می دهد و رایحه ی اسطوخودوس که حس تمیز و کمی صابونی و شاید افترشیو مانند در آن ایجاد کرده است.

اما محوریت اصلی عطر رایحه ی نت سنتتیک امبروکسان است که فضایی نسبتا دریایی و مینرال با حسی چوبی و همچنین تازه در آن ایجاد کرده است. این نت علاوه بر رایحه در استحکام و قدرت عطر نقش بسیار پر رنگی دارد.

شاید این مقاله را دوست داشته باشید:

تشخیص اصل و فیک عطر شنل بلو

این ساواج یا آن ساواج؟

بررسی دیور ساواج ( سوواژ)، آبی تهاجمی !

دیور نه فقط در ساخت ساواج بلکه در ادامه ی روند حکومت این عطر از شنل تقلید کرد. ساختن چندین فلنکر بر اساس غلظت که توسط شنل پیش از او اتفاق افتاده بود برای این عطر نیز اتفاق افتاد. شاید دو فلنکر ادوپرفیوم و پرفیوم این عطر را بتوانیم ادامه دهنده ی راه نسخه ی ادوتویلت آن بدانیم ولی نسخه ی الکسیر تفاوت زیادی دارد که باید بعدا جداگانه به تفصیل به آن بپردازیم.

مقایسه ی کوتاهی بین ساواج و بلو د شنل:

اگر بخواهیم خیلی ساده و مختصر به این موضوع بپردازیم باید گفت که بلو د شنل عطر موقر و شیک و تا حدی رسمی تر و اتو کشیده تر نسبت به ساواج است. از طرفی ساواج عطری تهاجمی تر و شاید خشن تر و اسپرت و عامه پسند تر نسبت به بلو د شنل است.

اگر سناریو ای برای کاراکتر های این دو عطر بسازیم بلو د شنل عطری است که ابتدا به شما اجازه می دهد خودتان را نشان دهید و سپس او خودش را نشان می دهد، در حالی که دیور ساواج پیش از شما با فریاد عرضه اندام می کند و سپس به شما اجازه می دهد خودتان را نشان دهید.

ارتباط بین دیور ساواج و دیور او ساواج:

می توان گفت که تنها دلیلی که دیور از این شباهت نام بین این دو عطر استفاده کرده است برای ترقیب کردن علاقه مندان به عطر او ساواج برای خرید عطر جدید برند خود بوده و به طور کلی این دو عطر از لحاظ سبک رایحه هیچ شباهتی به یکدیگر ندارند. ساواج عطری بر پایه امبروکسان و کمی تند و تیز و تر و تازه و مدرن است در حالی که او ساواج عطری با ساختار کلاسیک و اصول ساختار کولون ها در دهه های گذشته است و ترکیبی از روایح مرکباتی و چوبی دارد. این دو عطر حتی از لحاظ ظاهری نیز شباهتی به یکدیگر ندارند. دیور شاید در پشت این جریان خواستار این بود که به دنیای عطر بفهماند که موفقی آن دوره ی دیور ساواج را می خواهد با نامی مشابه تکرار کند. دیور حتی رویه ساخت فلنکر های متفاوت با غلظت های متفاوت را مانند او ساواج برای ساواج نیز رقم زد. می توان گفت که ساواج حتی عطر موفق تری نسبت به او ساواج شده و دیور چنین انتظاری را نیز از این عطر داشت.

ویژگی های دیور ساواج:

دیور یک عطر امن است. در هر شرایطی می توانید بدون تفکر دیور ساواج بزنید. احتمال اینکه کسی این رایحه را نپسندد بسیار کم است. تنها افرادی که ساواج را ممکن است نپسندند عطر باز های حرفه ای هستند که به دنبال روایح خاص و پیچیده می گردند.

باید در نظر داشته باشید که ساواج یک عطر جنریک و کاملا بیزنسی است که به گونه ای ساخته شده است که عموم بپسندند و شما بازخورد های فراوانی از آن بگیرید. عطری کاملا چهار فصل که در هر زمانی به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید. دیور ساواج را تقریبا با هر استایلی می توانید استفاده کنید. این عطر دارای پخش بوی قدرتمند و ماندگاری نسبتا خوبی است.

نسخه های مختلف دیور ساواج:

دیور ،عطر ساواج خود را امروزه در چهار نسخه وارد بازار کرده است. سه نسخه ی آن بسیار شبیه به هم هستند و یک نسخه بسیار متفاوت است.

دیور ساواج ادوتویلت، ادوپرفیوم و پارفوم بسیار به هم نزدیک هستند. رایحه ی این عطر ها با افزایش غلظت کمی عمیق تر و شیرین تر و چوبی تر می شود.

حس فرش و تر و تازگی عطر ها کمتر و ماندگاری بیشتر می شود و نشر بو کاهش می یابد. اما بایستی نسخه ی چهارم را کاملا جدا بررسی کرد که دیور ساواج الکسیر است.

بررسی دیور ساواج الکسیر:

دیور ساواج الکسیر رد بسیار کمرنگی از نسخه ی اولیه ساواج و آن فرمول امبروکسان محور را دارد. شما در این عطر با یک بمب ادویه ای بسیار قدرتمند رو به رو هستید که توسط حس شیرین و معطر و تمیز لاوندر همراهی می گردد.

بازی سه گانه ی دارچین، هل و جوز هندی که در اندازه ی بسیار مناسبی در این عطر به کار گرفته شده اند برگ برنده ی این عطر است.

رایحه ی گریپ فروت بسیار خفیف در لحظات اول اسپری عطر دیده می شود. در نهایت عطر به سمت فضایی کهربایی و چوبی انتقال می یابد . از جمله نت های بسیار مهم در این ترکیب شیرین بیان است که حسی ادویه ای و شیرین و خاص در عطر ایجاد می کند.

الکسیر ماندگاری بسیار خوب و نشر بوی بی نظیری دارد. از لحاظ کیفیت و جذابیت رایحه این عطر در سطحی بالا تر از دیگر نسخه های ساواجبررسی دیور ساواج ( سوواژ)، آبی تهاجمی ! قرار می گیرد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *