تعداد پاف ادکلن

در این مقاله از مجله پرفیوم دایرکت به این سوال کاربران که چند پاف عطر بزنیم؟ تعداد پاف ادکلن چه قدر باید باشد ؟ پاسخ داده می شود .

این سوالیست که برای افراد زیادی مطرح می شود و می توان گفت امری بسیار نسبیست. فاکتور های متعددی وجود دارند که تعداد پاف های عطری که به خودتان می زنید را مشخص می کند. در این مقاله سعی شده فاکتور های اصلی تعداد پاف ادکلنتان را برای شما مشخص کنیم تا بدانید هر بار چند پاف از رایحه ی زیبای عطرتان استفاده کنید.

ماندگاری و پخش بوی عطر و رابطه ی آن با تعداد پاف ادکلن:

تاثیر گذار ترین عامل قطعا میزان ماندگاری عطر شما و نشر بوی آن است. در این مقوله توجه به سایت های مرجع و همچنین میزان غلظت یک عطر می تواند کمک بسیاری به شما بکند.

هر چه عطر قدرتمند تری داشته باشید قاعدتا تعداد پاف کمتری برای اسپری کردن نیاز است و اگر عطری ضعیف مانند عطر های سیتروسی ( مرکباتی ) دارید که تنها مدت کوتاهی و نزدیک پوست بازی می کنند بایستی کمی بیشتر اسپری کنید.

اگر عطر از برند ناسوماتو یا به عنوان مثال پارفومز د مارلی می خرید عمدتا نهایتا دو اسپری کافیست اما اگر از عطر های برندی مانند آتلیه کولون استفاده می کنید تا چندین پاف هم ایرادی ندارد.

محیط هدف :

منظور از محیط هدف این است که آیا محلی که می روید محیطی بسته یا باز است. هر چه محیط باز تر باشد قاعدتا اگر علاقه داشته باشید دیگران رایحه ی ادکلن شما را حس کنند بایستی قاعدتا بیشتر از حد نرمال اسپری کنید.

در سناریو متفاوتی اگر قرار بر این است که به محیطی بسته بروید سعی کنید تعداد پاف هایتان را کنترل کنید چون اگر بیش از اندازه اسپری کنید این عامل موجب آزار دیگران می تواند بشود.

آب و هوا و رابطه ی آن با تعداد پاف ادکلن:

در هوای سرد معمولا از توانایی و قدرت عطر ها کاسته می شود و برعکس در هوای گرم می توانند با سرعت بیشتری تبخیر شده و حتی آزار دهنده شوند.

ورای این موضوع که چه عطر هایی مناسب فصول سرد و کدام عطر ها مناسب فصول گرم سال هستند حتما به این موضوع توجه داشته باشید. علاوه بر سرما و گرما رطوبت هوا نیز مسئله ی مهمی است که باید به آن توجه کنید.

معمولا رطوبت اجازه ی نشر عطر را به شما نمی دهد و اگر در محیطی مرطوب عطر می زنید شاید چند پاف بیشتر، بهتر باشد.

ذات عطر  :

این موضوع معمولا در بین مصرف کنندگان عطر کمتر دیده می شود و بیشتر افراد عطرباز توجه ویژه ای به این مسئله دارند. هر عطری کاراکتر به خصوص خود را دارد. بعضی عطر ها باید به آرامی به درون فرد مقابل رسوخ کنند و قاعدتا نباید عربده کش باشند. پس برای اثر گذاری این چنین عطر نباید آنها را زیاد اسپری کرد. اگر بتوانید ذات عطر خود را درک کنید میتوانید به شکلی کاربردی تر و بسیار موثر تر از آن استفاده نمایید.

این موارد اساس اصلی تعداد اسپری کردن عطر و به اصطلاح پاف های ادکلنتان هستند. قاعدتا بایستی برای مدتی از عطرتان استفاده کنید و با در نظر گرفتن این عوامل ، بررسی و آنالیز درستی از آن داشته باشید و بعد از مدتی می توانید با دقت بالایی تعداد پاف های عطرتان را کنترل شده تر مشخص نمایید. امیدواریم که این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *