Perfume

اگر به دنبال جواب مناسبی برای این سوال خود که عطر را به کجا بزنیم؟هستید با خواندن این مقاله در این مجله عطر و ادکلن جواب مناسبی خواهید یافت.

هر محصولی که خریداری می شود معمولا همراه با دفترچه ی راهنمایی است که شما می دانید چگونه از آن محصول استفاده کنید اما برای عطر اینگونه نیست. این سوال همواره در ذهن مصرف کنندگان عطر ایجاد شده که بهترین روش برای استفاده از عطر چیست و چگونه می توانیم بیشترین بهره برداری را از رایحه ی مورد علاقه ی خود داشته باشیم.

در این مقاله به طور کامل و جامعی توضیح داده ایم که بهترین روش استفاده از عطر چیست و باید ها و نباید های آن چگونه است.

باید ها:

عطر بر روی پوست:

برای اینکه عطر بتواند به بهترین شکل ممکن سناریوی خود را ایفا کند بهترین گزینه استفاده از عطر بر روی پوست است. معمولا در موقعیت های متفاوتی که شما برای آن عطر می زنید مدت زمان کوتاهی دارد. به طور مثال اگر به میهمانی بروید به احتمال بسیار بالایی این میهمانی نهایتا نیازمند چهار ساعت از وقت ارزشمند شماست.

اکثریت عطر های موجود در بازار چهار ساعت ماندگاری را دارند و در این مدت می توانند خود را نمایش دهند. از طرفی همراهی بسیار طولانی مدت یک رایحه ممکن است برای بسیاری از افراد آزار دهنده باشد.

نکته ی حائز اهمیتی که وجود دارد این است که عطر با حرارت پخش می شود و نقاطی از بدن که حرارت بیشتری دارد، قابلیت نمایان کردن عطر شما را دارند.

نقاط نبض دار بدن که در آن گردش خون بالایی وجود دارد بهترین مکان ها برای اسپری کردن عطر هستند. سر مچ های دستان شما و رگ گردن بهترین نقاط برای اسپری عطر هستند. حرکت دستان شما می توانند باعث شود که رایحه ی عطر شما همگی را در بر گیرد و از طرفی با اسپری در نزدیکی گردن هر کسی که وارد حریم شما شود از رایحه ی عطر شما مسحور خواهد گشت.

یک مقاله پر طرفدار و خواندنی:

فرق های عطر شنل بلو اصل با ورژن های فیک

عطر بر روی لباس:

معمولا در کنار پوست پر کاربرد ترین محل برای اسپری کردن عطر لباس است. معمولا افراد زیادی به این دلیل عطر خود را بر روی لباس اسپری می کنند تا ماندگاری آن را افزایش دهند اما این مورد دارای نکاتی است که برایتان توضیح می دهیم .

معمولا بهترین سناریو اسپری کردن عطر های گرم بر روی لباس های بافت یا شال دور گردن است.

نباید ها:

عطر بر روی پوست:

توجه کنید که عطر در گردن شما به زیر لاله ی گوش شما اسپری نشود که ترکیب مواد زیر گوش با عطر ممکن است رایحه ی بدی را ایجاد کند.

مورد دیگر این است که همیشه توجه به مواد حساسیت زا در عطر ها داشته باشید. معمولا عطر و ادکلن های اورجینال بایستی استاندارد های ایفرا را رعایت کنند و فاقد مواد حساسیت زا باشند. کلیه موادی که ممکن است حساسیت زا باشند در پشت بسته بندی عطر نوشته می شود.

عطر بر روی مو:

بسیاری از افراد به خصوص خانم ها علاقه به اسپری کردن عطر بر روی مو های خود دارند زیرا با عبور هوا پخش رایحه ی خیره کننده ای از عطر خود می گیرند اما این مقوله کار اصولی و درستی نیست. به دلیل وجود مواد الکلی در عطر باعث خشک شدن مو و آسیب به بافت آن می شود. شما می توانید از محصولات مختص به مو مانند هیر میست ها برای این کار استفاده نمایید.

عطر بر روی پوست:

معمولا ساختار چند لایه ی عطر بر روی لباس باز نمی شود و شما تعدادی از نت های ساختار عطر خود را هنگامی که بر روی لباس اسپری می کنید از دست می دهید.

از طرفی مواد روغنی در عطر ممکن است پیراهن ها و البسه ی جنس لینن را لکه دار کنند و به طور دائمی از بین ببرند. همچنین لباس های با بافت حساس به عنوان مثال از جنس ابریشم کاملا توسط عطر تخریب می گردند. ترجیحا برای اسپری عطر بر روی لباس شرایط آن را در نظر بگیرید.

عبور از ابر عطر:

برخی افراد علاقه دارند که با اسپری در هوا و عبور از آن ، عطر خود را استفاده کنند. باید توجه داشته باشید که استنشاق مستقیم مواد شیمیایی عطری ممکن است بسیار مضر باشد و در صورتی این کار را باید انجام دهید که عطر شما از مواد بایودیگریدبل یا همان زیست تخریب پذیر باشد.

علاوه بر آن ،این روش استفاده از عطر ، پخش بو و ماندگاری خوبی به شما نمی دهد زیرا مقدار بسیاری از عطر در هوا به هدر می رود.

نکته ی آخری که در ارتباط با عطر باید ذکر شود آن است که که اگر عطر را بر روی پوست خود اسپری می کنید از طریق مالش  آن را از بین خواهید برد. مالیدن عطر بر روی دو مچ برای عطر های به اصطلاح عطار است که پایه ی کاملا روغنی دارند که با این حرکت حرارت لازم برای پخش رایحه ی عطر ایجاد می شود اما در ارتباط با عطر های پایه الکلی این مورد باعث از بین رفتن نت های سبک عطر توسط ازدیاد حرارت و انتقال مستقیم به روایح میانی و از بین رفتن عمر عطر شما خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *