بهترین عطر های مردانه عربی

در این مقاله “بهترین عطر های مردانه عربی ” از مجله پرفیوم دایرکت به معرفی و بررسی عطر های مختلف عربی می پردازیم .

کشور های عربی در گذشته سهم چندانی در بازار عطر نداشته اند اما امروزه شاهد حضور تعداد بسیار زیادی از این برند های عربی هستیم که عطر های بسیار زیاد و متفاوتی را به بازار عرضه می نمایند.

این خانه های عطر سازی را به طور کلی به دو دسته می توانیم تقسیم کنیم. دسته ی اول برند هایی با عطر های ارزان قیمت هستند که یا عطر هایی مقرون به صرف با تم روایح عربی و یا عطر هایی کپی شده و یا الهام گرفته از عطر های مشهور و موفق بازار دارند.

دسته ی دوم برند های نیش و لوکس و اشرافی هستند که عطر های خاص ، با کیفیت و گران قیمتی می سازند و به بازار عرضه می نمایند.

در این مقاله سعی شده که از هر مورد در هر دسته نمونه ای از مشهور ترین و بهترین موارد بازار برای شما عزیزان فراهم کرده باشیم.

۱- عطر اجمل چمیستری Ajmal Chemystery

عطر اجمل چمیستری

چمیستری را نمی توان یک عطر کپی دانست اما رگه هایی از عطر هایی همچون دوان از دولچه گابانا و یا له مال از ژان پل گوتیه را می توان در استشمام کرد.

این عطر را می توان در آن دسته عطر های ارزان قیمت عربی قرار داد که از عطر هایی الهام گرفته شده اند . در ابتدای عطر رایحه ی هل با حسی اروماتیک و کمی جوز هندی و روایح مرکباتی ، اپنینگ عطر را می سازند. کمی بعد رایحه ی اسطوخودوس در کنار هل به عنوان یکی از نت های اصلی عطر قرار می گیرد.

در کنار اسطوخودوس روایح سبز و سرخسی و چوبی قرار گرفته است. در بطن عطر کمی فضای عطر به سمت خامه ای و وانیلی با پس زمینه ای چوبی می رود. این عطر پخش بو و ماندگاری خوبی دارد.

۲- ادکلن رساسی الوسام Rassasi Al Wisam

ادکلن رساسی الوسام

این عطر نمونه ی یک عطر ارزان قیمت با رایحه ای عربی از برندی عربی است. این عطر با یک اسطوخودوس معطر و فضایی مرکباتی به همراه نت ژرانیوم که خود رایحه ای مشابه به رایحه ی رز دارد آغاز می گردد.

در میانه ی عطر رایحه ی نت رز که یکی از عناصر اصلی عطر های عربی است با قدرت تمام خودنمایی می کند و روایح چوبی نرمی آن را همراهی می کنند.

به بخش پایانی عطر که می رسیم رایحه ی مشک با همراهی نت عود که زوج نت رز و از دیگر عناصر عطر های عربی است نمایان می گردد. این عطر پخش رایحه ی متوسط و ماندگاری خوبی دارد.

۳- عطر آرماف ترس نویت  Armaf Tres Nuit

عطر آرماف ترس نویت

شاید خانه ی آرماف را با عطر کلاب د نویت ایتنس مردانه که یک کپی موفق از کرید اونتوس است بشناسید اما باید بدانید این برند فقط این عطر از کرید را کپی نکرده است.

ترس نویت تلاشی خوب برای کپی از عطر کرید گرین آیریش تویید است. رایحه ی سبز و پودری با مقداری مرکبات اولین روایح شروع این عطر هستند.

در ادامه رایحه ی سبز برگ بنفشه با همراهی اسطوخودوس حسی اروماتیک و کمی ادویه ای در خود دارد که با ادویه های دیگر غنی تر و پیچیده تر می شود.

در نهایت عنبر سائل یا حسی مشکی و آبی و کمی چرمی در کنار رایحه ی چوبی خامه ای و کمی دارویی صندل قرار می گیرد. این عطر پخش بو و ماندگاری متوسطی دارد.

۴- ادکلن شیخ اوپیولنت گلد ادیشن مردانه Shaik Opulent Gold Edition for Men

ادکلن شیخ اوپیولنت گلد ادیشن مردانه

خانه ی عطر شیخ از آن دسته خانه های عطر سازی است که تاکیدی بر تجمل گرایی زندگی ثروتمندان عرب و روایح لوکس با ذاتی عربی دارد.

این عطر در شروع فضایی کاملا ادویه ای با فلفل سیاه و صورتی با رایحه ی جیر مانند نت زعفران دارد. کمی که از عمر عطر می گذرد ترکیب رز و ژرانیوم با اسطوخودوسی ادویه ای و تیز حس عربی عطر را کاملا القا می گرداند.

در استخوان بندی عطر شاهد حضور نت عود و امبرگریس که ترکیبی چرمی چوبی با مقداری حس رایحه ی انیمالیک و حیوانی داریم اما این میزان رایحه ی انیمالیک کنترل شده است و باعث نشده که رایحه بد بو شود و یا از لوکس بودن آن بکاهد.

چوب صندل و دانه ی تونکا هم حسی خامه ای و شیرین به عطر ، هدیه داده اند. این عطر پخش بو و ماندگاری بسیار قدرتمندی دارد.

۵- عطر آمواج اینترلود ۵۳   Amouage Interlude 53

عطر آمواج اینترلود ۵۳ 

اگر هر لیستی درباره ی عطر های برند های عربی و یا عطر هایی با رایحه ی عربی ساخته شود بدون حضور عطری از برند آمواج ممکن نیست.

آمواج یکی از خانه های عطرسازی نیش و لوکس و بسیار اصیل و مشهور در میان عطر های عربی است و اینترلود یکی از معروف ترین و بهترین عطر های این خانه می باشد.

نسخه ی ۵۳ از اینترلود شباهتی به اولین نسخه های اینترلود اصلی دارد و عطریست که از عطری که در میان عطربازان به هیولای آبی مشهور است قدرتمند تر است!

اینترلود را در شروع می توان با فضای ادویه ای و کمی مرکباتی اش شناخت که به سرعت به سمت یک رایحه ی رزینی بسیار قدرتمند با همراهی کهربا با مقداری حس دودی شدید و روایح ادویه ای که در این میان به شکل مواج حرکت می کنند می رود. در همین حال روایح چوبی و مقداری حس چرمی در پس زمینه با حضور رایحه ی عود و نعنای هندی نیز دیده می شوند.

این عطر رایحه ای بسیار شلوغ و پیچیده و پخش بو و ماندگاری بسیار قدرتمند و فرا تر از تصور دارد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *