قیمت عطر اصل گران می شود

در این مقاله از مجله پرفیوم دایرکت با عنوان قیمت عطر اصل گران می شود؟!  عوامل اصلی که باعث تغییر قیمت عطر شده اند را بررسی می کنیم و در نهایت برای شما پیشنهادی را داریم که در این شرایط چه کاری می توانید انجام دهید.

یکی از دغدغه های دوستداران دنیای عطر و مصرف کنندگان امروزه قیمت بالای عطر است. با افزایش روزمره ی قیمت عطر ها بسیاری از افراد دیگر توانایی خرید عطر های خوب بازار را ندارند و به همین علت به مسیر اشتباه خرید عطر های تقلبی و یا بی کیفیت می روند.از طرفی اتفاقاتی باعث شده اند که این قیمت ها فرا تر از چیزی که انتظار میرفته افزایش یابند.

افزایش تورم جهانی:

بسیاری از برند های عطر سازی که امروزه در جهان وجود دارند در کشور های اروپایی قرار دارند. فرانسه و ایتالیا را می توانیم به عنوان دو مورد از فعال ترین کشور ها در زمینه ی عطر و عطر سازی نام ببریم.

تورم در اروپا یکی از عوامل بسیار موثر بوده که ناچارا هزینه ی عطر ها را بالا برده است. باید قاعدتا بدانید که این تورم در مسئله ی عطر فقط به یک موضوع ارتباطی ندارد و تمامی جوانب این بیزنس را تحت تاثیر قرار می دهد.

هزینه ی افرادی که در این بیزنس کار می کنند، هزینه ی مواد اولیه، هزینه ی حمل و نقل، هزینه ی تبلیغات، هزینه ی بسته بندی و در واقع هر عامل دیگری که در مورد تولید عطر دخیل است با بحران افزایش قیمت رو به رو شده بنابراین کمپانی های عطر سازی از کوچک تا بزرگ مجبور به تغییرات در نرخ فروششان شده اند.

افزایش قیمت دلار و تاثیر آن بر قیمت عطر اصل گران:

از مشکلات اقتصادی که امروز کشور و مردم ما با آن دست و پنجه نرم می کنند افزایش قیمت دلار است. افزایش بسیار شدید نرخ دلار در این روز ها تمامی اجناس و همینطور عطر را تحت الشعاع قرار داده و باعث افزایش شدید قیمت عطر ها گردیده است.

از طرفی این افزایش نرخ دلار همانند مطلبی که در بخش قبلی ذکر شده منجر به افزایش قیمت عوامل بسیار زیادی شده که در نهایت قیمت عطر را نیز دچار تغییر هنگفتی کرده است.

حمل و نقل به داخل:

هزینه های گمرکی و افزایش تعرفه های شرکت های وارد کننده های عطر و همچنین هزینه ی بسیار بالای شیپینگ هم امر دیگری است که بازار عطر را بسیار تحت تاثیر قرار داده است.

این مسئله به این معنا است که حتی اگر تورم در اروپا و به طور کلی تورم جهانی و افزایش قیمت دلار را در نظر نگیریم هزینه ی انتقال عطر از دستان افراد وارد کننده به دست شما امروزه چندیدن برابر سابق است و افراد خرده فروش در بازار ناچار به کاهش سود و یا افزایش قیمت ها هستند که با توجه به روند متزلزل بازار معمولا گزینه ی دوم را به اولی ارجحیت می دهند.

جو بازار:

عوامل قبلی که ذکر شد باعث شده تا به طور کلی جو بازار متشنج شود و چه افراد عمده فروش، خرده فروش و چه افراد واسطه گر با توجه به جو افزایش قیمت های بازار به این موضوع دامن بزنند و خود نیز عامل افزایش قیمت ها شوند.

از طرفی چون مخارج زندگی بسیار بالا رفته و افراد ،نیازمند سود بیشتری هستند شاید این امر از دید کلی اقتصادی مسئله ای اشتباه باشد اما از دید منطقی بازاری برای این افراد بهترین راه برای کسب سود و درآمد است.

گرچه برخی افراد در مقابل جو متشنج و آشفته ی بازار مقاومت کرده اند و سعی دارند که همچنان محصولات عطری را با قیمت های منطقی تر و معقولانه تری در بازار به فروش برسانند.

مواد اولیه و تاثیر آن بر قیمت عطر اصل گران:

این موضوع را در دو بحث متفاوت می توانیم عنوان کنیم.

۱- مواد مصنوعی: هر چه میگذرد هزینه ی خریداری و نگهداری دستگاه های تولید کننده متریال های مصنوعی عطری رو به افزایش است. از طرفی مواد شیمیایی مورد نیاز برای تولید مواد سنتتیک عطری با افزایش قیمت رو به رو شده اند بنابراین کمپانی های مادر تولید کننده ی مواد عطری همگی دچار افزایش قیمت در متریال پایه ی خود شده اند.

۲-مواد طبیعی: مواد طبیعی در دنیای عطر عمدتا با روش های بسیار سختی به دست می آیند و این منابع مانند هر منبعی محدود هستند. محدودیت منابع متریال طبیعی یکی دیگر از عوامل بسیار حساس و اساسی است که باعث افزایش قیمت عطر هایی شده که از متریال طبیعی بیشتری استفاده می نمایند که عمدتا کالا های لوکس در این دسته قرار می گیرند.

موادی مانند رز، عود، زنبق، امبرگری و … طی چند سال اخیر چندین برابر دچار افزایش قیمت شده اند و عدم دسترسی به این مواد پروسه ی تولید این عطر ها را مختل کرده و آنها را دچار افزایش قیمت شدیدی کرده است.

در نهایت پیشنهاد ما به شما این است که اگر دیگر توانایی خرید بسیاری از عطر های بازار را ندارید به جای روی آوردن به اسانس های بی کیفیت و محصولات تقلبی به سمت عطر های ارزان قیمت تر بازار بروید. دلیل آن این است که حداقل می دانید که این عطر ها از فیلتر استاندارد های بسیار سخت گیرانه ی ایفرا عبور کرده اند و فاقد مواد مضری برای بدن هستند که موجب بیماری های پوستی و تنفسی برای شما در آینده بشوند.

از طرفی اگر عطر محبوبی دارید که نمی توانید خریداری کنید به دنبال عطر با رایحه ی مشابه باشید. بسیاری از برند های عطر سازی عطر هایی با روایح مشابه عطر های دیگر و یا با الهام گرفتن از آنها ، عطرهایی با قیمت های بسیار مناسب تری را تولید می کنند که ناچارا می توانید به سراغ آنها برای خرید عطر بروید. امیدواریم که از مطالعه ی این مطالب لذت کافی را برده باشید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *