نگهداری از عطر

در این مطلب از پرفیوم دایرکت، قصد داریم در خصوص نکات بسیار مهم در نگهداری عطر صحبت کنیم.

این که عطر گران قیمتی که شما خریداری کرده اید، بعد از یکی دو ماه چقدر ماندگاری و پخش بو و همچنین کیفیت رایحه به شما می دهد، بستگی به نوع نگهداری شما از آن دارد.

تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با اشتباهات بزرگی که افراد در نگهداری عطر و ادکلن مرتکب می شوند، آشنا شوید.

عطر را دور از نور نگهداری کنید.

بدون پرداختن به جزئیات شیمیایی، اشعه ماوراء بنفش کیفیت بسیاری از مواد، به ویژه مایعات و مولکول های بویایی آنها را تغییر می دهد.
پوست ما به لطف ملانین که باعث برنزه شدن ما می شود از خود در برابر اشعه UV خورشید محافظت می کند.
تنها محافظتی که عطر شما در برابر این اشعه های مضر دارد عبارتند از:
– کدورت بطری: برخی از عطرها مانند Encre Noire از بطری کاملا مات بهره می برند که تنها قسمت کوچکی از اشعه از آن عبور می کند.
– بسته بندی مقوایی آن: اگر بطری آن شفاف باشد، نگهداری عطر در بسته بندی اصلی آن را از نور محافظت می کند. مطمئناً کمتر زیبا، اما مؤثر است!
– مکانی که آن را در آن نگهداری می کنید: در نهایت، بدیهی است که آخرین جایگزین این است که مجموعه خود را در یک کمد، کشو، کمد و غیره ذخیره کنید.

تشخیص عطر اصل و تقلبی شنل بلو

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید چطور می توان بین شنل بلو اصل و فیک، تفاوت ها را تشخیص داد!؟

عطر نباید در معرض گرما باشد!

گرمای بیش از حد بر ادو تویلت شما تأثیر می گذارد.

گرما مولکول های بویایی عطرهای شما را منبسط و تغییر می دهد و بنابراین می تواند خواص و ماندگاری آن را تغییر دهد.
همچنین به همین دلیل است که بوی عطر شما بسته به میزان گرمی آن در بیرون متفاوت است. با این تفاوت که وقتی روی پوست شما باشد، داوطلبانه است و فقط دو یا سه «پسشیت» تغییر یافته است، نه کل بطری.

به یاد داشته باشید که عطرهای خود را از رادیاتور و سایر منابع گرما دور نگه دارید.

همچنین به یاد داشته باشید که گرما افزایش می یابد، و هر چه قفسه شما بالاتر باشد، گرمتر خواهد بود (فقط چند درجه اختلاف، اما در تابستان می تواند زیاد باشد)

عطر را از رطوبت زیاد دور کنید.

رطوبت بیش از حد به بطری عطر شما آسیب می زند.

بعضی از شما و من هم عطرهایشان را روی قفسه ها یا دیگر مبلمان حمام می گذاریم. بعد از حمام صبحگاهی، پیدا کردن ادکلن مورد علاقه قدیمی و خوب خود بسیار مفید است! متأسفانه، حمام به وضوح یک اتاق مرطوب است و در دراز مدت، این مایع گرانبها برخی از خواص بویایی خود را از دست می دهد. بهتر است یک اتاق خشک مانند اتاق خواب یا دفتر را انتخاب کنید.

گذاشتن عطر در یخچال خوب است؟

تغییرات بیش از حد دما برای عطر شما خطرناک است.

بنابراین با این اشتباهات که نباید مرتکب شوند، می بینیم که برخی از افراد عطرهای خود را مانند در کشوی سبزیجات خود در یخچال خود قرار می دهند. این ایده خوبی خواهد بود زیرا آنها را از گرما محافظت می کند، آنها را از نور محافظت می کند، آنها را از رطوبت محافظت می کند و برق قبلاً برای غذا استفاده می شود. با این حال، علاوه بر نقطه سیاه در سمت عملی، آن را در معرض تغییرات دمایی زیادی قرار خواهید داد که می تواند کیفیت عطر را به شدت تغییر دهد. در عرض چند ثانیه دوباره از 3 درجه سانتیگراد به 22 درجه سانتیگراد به 3 درجه سانتیگراد می رسد. از این نوع تغییرات دما اجتناب کنید.

زیاد باز کردن درب عطر

من به آن اعتراف می کنم و علاوه بر این، همیشه این کار را انجام می دهم: بطری آن را بیهوده و مکرر باز کنید. من نمی توانم در مقابل بوییدن یکی دو عطر در قفسه ام مقاومت کنم. با این حال، هر بار که درپوش عطر خود را باز کرده یا برداریم (حتی وقتی از عطرهای بدون اسپری استفاده می کنیم)، هوا به مقدار کمی وارد آن شده و به تدریج آب آن را اکسید می کند (پس از سال ها تکرار …) مانند هوای آووکادو. اما در عین حال اگر آنها را داریم، لذت بردن از آنها به وفور است 😉

راه حل هایی وجود دارد، مانند انتقال بخشی از ادو تویلت به اسپری مسافرتی. بنابراین شما به جای بطری اصلی از این ظرف فقط برای خوشبو کردن خود استفاده خواهید کرد. کاربردی برای عطرهای مورد علاقه شما که هر روز استفاده می کنید و بطری بزرگ آن مثلا بیش از 250 میلی لیتر است!

در نهایت بهترین راه حل این است که عطرهای خود را خوب نگهداری کنید.

در بسته بندی اصلی یا در یک جعبه قابل آب بندی که در اتاق خواب یا دفتر خود قرار می دهید. پس از آن، این به شما بستگی دارد که همانطور که می خواهید عمل کنید.

من شخصاً آنها را در بسته بندی اصلی خود، در قفسه های دفترم به نمایش می گذارم. وقتی بهار می رسد، عطرهای زمستانی خود را در یک کشوی بزرگ ذخیره می کنم و برعکس وقتی پاییز می آید، بهار/تابستان را ذخیره می کنم. پس با یک سنگ دو پرنده را می کشم، جا باز می کنم و از آنهایی که در این شش ماه استفاده نمی کنم محافظت می کنم!

تاریخ انقضای عطر چقدر است؟

برای عطر، برخلاف برخی از کرم های آرایشی، تاریخ انقضا به وضوح روی بسته بندی مشخص نشده است. به طور کلی، پوشش قانونی نشان دهنده یک دوره نگهداری 36 ماهه است.

یک عطر را می توان 1 تا 2 سال نگه داشت، به جز شاهکارهای خاصی که با گذشت زمان بهبود می یابند. برخی از عطرها 10 سال بعد زیباتر می شوند، اما این اتفاق نادر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *